Blog

Nowe boxy w naszej ofercie

Nowości w naszej ofercie boxów dachowych

Wybór łańcuchów śniegowych.

Ogromnym wsparciem dla kierowców w trudnych warunkach drogowych zimą są łańcuchy śniegowe. Nie jest to obowiązkowe wyposażenie auta w Polsce, jednak warto je ze sobą mieć w zimowych miesiącach w szczególności na terenach górskich. Zwiększają bezpieczeństwo jazdy w trakcie obfitych opadów śniegu, gdy droga staje się "biała". Należy pamiętać, że jazda z łańcuchami na oblodzonym asfalcie lub po błocie pośniegowym nie jest zalecana.

Jak wybrać system transportowy do roweru?

 Z perspektywy użytkownika najbardziej wygodnym w użytkowaniu jest platforma montowana na haku. Główną zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie wysokość mocowania rowerów, użytkownik nie musi podnosić roweru na znaczną wysokość co bardzo ułatwia transport sprzętu. Kolejnym ważnym aspektem przewożenia rowerów na haku jest fakt usytuowania platformy wraz z rowerami w obrysie pojazdu co zmniejsza hałas podczas jazdy z zamontowaną platformą.

Czym kierować się przy wyborze boxu bagażowego?

Wbrew pozorom nie jest to łatwa i oczywista kwestia. Na samym początku pomijając kwestie estetyki naszego wyboru trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie do przewozu czego ma służyć nam box lub jak często to określają nasi klienci „trumna”. Zupełnie inny boks posłuży do przewozu nart i snowboardów a inny wybierzemy do przewozu bagażu. Istotne jest żeby dobrać rozmiar boxu pod wielkość bagażu czy długość nart. Wymiary podawane przez producentów zazwyczaj są wymiarami zewnętrznymi i przy szerokości i długości boxu zawsze musimy odjąć około 10cm.